České phpBB

10. Prosinec 2008

Na serveru phpBB.com si stáhnete aktuální verzi phpBB 3.

Na serveru phpBB.cz si stáhnete jazykový balík pro češtinu a pro vaši verzi phpBB.

Anglickou verzi si rozbalíte na disk a nahrajete pomocí FTP na váš server. Jazykový balí si také rozbalíte a nahrajete složku cs do složky language na vašem serveru.

Po instalaci, kdy se přihlásíte do administrace najdete nastavení jazykových balíku v Systém -> Jazykové balíky. Jazykový balík musíte nainstalovat a aktivovat.

Záleží v jakém pořadí uvedené kroky provedete, jestli projdete anglickou instalací nebo českou (měla by být aktivní pokud nahrajete všechny soubory phpBB i jazykového balíku najednou).

Zkontrolujte také zda máte v Obecné -> Nastavení fóra nastavenou Češtinu jako výchozí jazyk. Zde si také můžete nastavit časové pásmo a formát data a času, já preferuji vlastní nastavení: “j. F Y, H:i” tedy například “10. prosinec 2008, 12:39″.

Po instalaci a úpravách nezapomeňte zmazat potřebné složky (Install) a změňte zpět práva souborů (CHMOD, 604/644). Instalační procedura i Administrační rozhraní by vás na to mělo upozornit.

phpBB.cz: phpBB 3.0: Instalace

Rubriky: phpBB | Štítky: , , | Žádné komentáře

Čeští search boti v phpBB

10. Prosinec 2008

Vyhledávací boti mají v phpBB speciální účty a phpBB jim napomáhá lepší indexaci fóra.

Nastavení najdete v administraci phpBB: Obecné -> Boti/vyhledávače nebo Systém -> Boti/vyhledávače.

Dole pod tabulkou klikněte na Přidat bota a pak vyplňte tato dvě pole:

  • Název bota: (ten si můžete libovolně změnit)
  • Rozpoznáni bota podle označení: (neměňte)

V následujícím seznamu jeden řádek je jeden bot - nejdříve je označení bota a pak následuje název serveru kterému odpovídá:

  • SeznamBot - Seznam.cz (http://fulltext.seznam.cz)
  • holmes - Centrum.cz (vyhledávač Morfeo)
  • Jyxobot - Jyxo.cz

Pro pokročilé uživatele nabízím seznam hodnoty user-agent (v ní se hledá část uvedená v poli označení) pro velké množství botů / crawlerů: user-agents.org nebo crawler db.

phpBB.cz: Nastavení českých botů

Rubriky: phpBB | Štítky: , , | Žádné komentáře

Český Wordpress

27. Listopad 2008

Český Wordpress ke stažení najdete u acciho. Pokud se o Wordpress více zajímáte nebo máte anglický Wordpress, pak pro vás David Grudl píše jak počeštit anglický Wordpress. Jenom já mám raději čas ve formátu ‘G:i’.

Pokud si nevíte rady tak je tady Česká poradna pro Wordpress s vlastní sekcí o lokalizaci.

Další weby:

Pokud vám nefunguje instalace na webu hostovaného u Českého hostingu, pak požádejte podporu o zvýšení hodnoty memory_limit (z 8 MB na 16 MB) a současně pro lepší fungování Wordpressu o povolení konfiguračního souboru .htaccess. (tihlarik.net)

Rubriky: Wordpress | Štítky: , , | Žádné komentáře